Strona uczestnika: iza (Lp.1)

Imię Skąd Od Komentarzy własnych Komentarzy uczestników
iza Bielsko-Biała 2012.09.01 372 2

Wypowiedź

Musicie być odpowiedzialni...

Ostatnio edytowana: 2012-09-30
„Musicie być odpowiedzialni za to wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska…” - usłyszałam z ust Jana Pawła II na Jasnej Górze w 1983 roku.
Miałam wtedy kilkanaście lat, przykre doświadczenie życia w komunie i jeszcze trudniejsze przeżycie chwili wolnościowego zrywu Solidarności zakończone stanem wojennym. Gorycz, brak perspektyw na przyszłość...Płakałam, jak wielu obok mnie… Wydawało się, że w tamtej sytuacji nie ma już nadziei, a papież znowu zapalił iskrę niezgody na bierne pogrążanie się w niemocy. Przyszedł rok 1989 i po raz kolejny pojawiła się szansa na lepszą przyszłość. Niestety, nie wykorzystaliśmy jej należycie – prywata, brak jedności i jasnych zasad moralnych spowodowały, że zmarnowaliśmy też kolejne możliwości, a ja w końcu doszłam do wniosku, że my, Polacy, sami sobie nie poradzimy.

Dlatego z tym większym zapałem chcę budować platformę, na której nie będziemy się kłócić o to, czyja koncepcja na Polskę jest lepsza, ale poprosimy Boga, aby On sam zmienił nas, naszą ojczyznę wg swojego planu. Wierzę, że Bóg, widząc ludzi modlących się w jedności, nie każe nam długo czekać na efekty .

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, wiele wymknęło się nam z rąk lub zniszczyli inni, ale modlić się codziennie za Polskę możemy, to naprawdę od nas zależy. Nie wystarczy narzekać, załamywać ręce, płakać, że nic już się nie da zrobić.

Trzeba mężnie stanąć do walki o to, abyśmy mogli żyć w kraju, gdzie panuje dostatek, ludzie się wzajemnie szanują, pracują uczciwie, dbają o swoje miejsce na ziemi, a nade wszystko żyją w zgodzie z Bogiem, sobą i innymi.

Dzisiaj, oprócz innych działań mających na celu budowanie postaw patriotycznych wśród ludzi, uczciwej pracy, zaangażowania w sprawy społeczności, w której żyję - tak rozumiem moją odpowiedzialność „za to wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska”.
Zamknij [X]

Pozostało znaków: 1000

Komentarze:

Do powyższej wypowiedzi Własne

Do wypowiedzi użytkownika: 6 Gamio ( Lp.10 ) : "czy ważne jest by się modlić?"
Wypowiedź była ostatnio edytowana: 2012-10-16 Poniższy komentarz był ostatnio edytowany: 2024-02-22

Myślę, że poruszyłeś w swojej wypowiedzi bardzo ważną dla Polaków kwestię - wolności. Kochamy wolność, ale zdarzało się w naszej historii i obecnie też, że opacznie rozumiemy jej znaczenie i utożsamiamy z samowolą. To, co ja wymyślę, to, co mnie się wydaje, moja racja,mój interes,moje....ja. A przecież wolność to m.in. umiejętność ograniczenia siebie po to, by realizować wyższe dobro. I właśnie o to nam chodzi, żeby, jak to ładnie zostało ujęte " zamiast tysięcy koncepcji, tysiące Polaków będą mieć jedną koncepcję - Panie działaj". Bo my już dostatecznie dużo błędów popełniliśmy.
Zgadzam się też, że jeśli człowiek się modli, to Pan Bóg działa w jego życiu i zmienia go. Wyobraźmy sobie te rzesze przemienionych ludzi w Polsce! To by dopiero był owoc! Niemożliwe? Wierzę, że jednak możliwe! Modlitwa ma moc!

Do wypowiedzi użytkownika: 7 Basienka ( Lp.95 ) : "nasza Polska"
Wypowiedź była ostatnio edytowana: 2012-10-12 Poniższy komentarz był ostatnio edytowany: 2024-02-22

Dzieje się niedobrze, wielu ludzi ucieka z Polski, bo "tu się nie da żyć". Można tak postąpić, ale przecież nie na darmo urodziliśmy się właśnie w tym, a nie innym miejscu na ziemi, w takim, a nie innym momencie historii, wśród konkretnych ludzi, z którymi dzielimy swój los. To jest bardzo ważne, by poruszać zatwardziałe serca ludzi i zachęcać, by zrozumieli, że ich pomyślność zależy tez od tego, jak ten nasz kraj - dom będzie rządzony, jakie będą w nim prawa, podatki, itp.
Super,że też wierzysz w przemieniającą moc modlitwy!
Pozdrawiam serdecznie:)

Do wypowiedzi użytkownika: 11 Aneta ( Lp.151 ) : "Radosc i smutek"
Wypowiedź była ostatnio edytowana: 2012-12-08 Poniższy komentarz był ostatnio edytowany: 2024-02-22

Życzę Ci, aby Twoja córka jak najszybciej wróciła do zdrowia, a Tobie Pan dał siłę nieść razem z nią ciężar tej choroby. Nie jesteś sama - jestem z Tobą i modlę się o Was gorąco. Pozdrawiam serdecznie, Iza

Korzystanie z tej strony oznacza akceptację obowiązujących tutaj zasad