Modlitwa za Polskę – najczęściej zadawane pytania.

Czy muszę "anonimowo"?

Ważne, że za każdym wpisem na liście uczestników stoi prawdziwy, modlący się człowiek. Stopień Twojej „anonimowości” w tym serwisie zależy tylko od Ciebie.

Za większą „anonimowością” przemawia m.in. narastające w Internecie zjawisko inwigilacji, niechęć do „eksponowania” własnej osoby, obawa przed reakcją znajomych, a w przypadku niektórych Chrześcijan – dość „powierzchowne” rozumienie słów Chrystusa zachęcających do modlitwy w ukryciu i przestrzegających przed obłudą. Wydaje się jednak, że współcześnie publiczne przyznawanie się do Boga i modlitwy (na dodatek w Internecie) świadczy raczej o odwadze, a nie o obłudzie.

Gdyby jednak ktokolwiek miał w tych kwestiach jakiekolwiek wątpliwości to zawsze może dopisać się tutaj w sposób gwarantujący całkowitą anonimowość.

Zawsze też można zmienić lub poprawić wszystko, cokolwiek się tutaj napisało. Najważniejsze, abyśmy się sami wytrwale modlili i zachęcali do tego innych (również przez osobistą „deklarację” zamieszczoną tutaj!).

Czy mogę pomóc?

Modlić się!
Modlić się codziennie za Polskę.
Modlić się o rozwój tego serwisu internetowego.

Natomiast jeżeli chcesz i możesz zrobić jeszcze coś więcej to pamiętaj, że organizatorzy NIE PRZYJMUJĄ pomocy finansowej, ani żadnej innej materialnej, natomiast dobrze zrobisz jeżeli dodatkowo będziesz wspierał Modlitwę za Polskę np. poprzez:
- mówienie o tym swoim znajomym i zachęcanie ich do osobistej modlitwy,
- umieszczanie w STOSOWNYCH miejscach ulotek, naklejek, itp. które możesz zamówić za darmo pod adresem: ulotki(małpka)modlitwaza.pl ,
- podawanie odpowiedniej informacji i adresu www.modlitwaza.pl w serwisach społecznościowych i innych stosownych miejscach w sieci,
- pomoc osobom nieobeznanym z Internetem w dołączeniu do nas (szczególnie pomoc w rejestracji),
- wysyłanie mejli do znajomych, którym losy Polski nie są obojętne,
- umieszczanie na odpowiednich stronach logo i odnośników do nas, które możesz pobrać z tego serwisu,
- przekazywanie informacji i zachęty na wszystkie inne sposoby,
- przesyłanie ciekawych pomysłów dotyczących rozwoju dzieła do administratorów: admin(małpka)modlitwaza.pl,
- wszelkie inne godziwe i zgodne z prawem działania zachęcające do tej modlitwy.

Naprawdę możesz wiele zrobić i jest o co walczyć!

Kto za tym stoi?

Serwis ten nie reprezentuje żadnej organizacji, instytucji, firmy, kościoła , społeczności, itp. i nie ma żadnych celów politycznych, religijnych, społecznych, gospodarczych, charytatywnych itp. Jedynym celem jego istnienia jest zachęcanie i jednoczenie ludzi w modlitwie o przemianę Polski. Jest on inicjowany, współtworzony, utrzymywany i administrowany przez nieznaczące osoby prywatne pragnące zachować swoją anonimowość i nie czerpiące z tego żadnych materialnych korzyści.

Inicjatywa ta nie jest skierowana przeciw komukolwiek, każdy może na niej tylko zyskać!

Mam się tylko modlić, a nie działać?

Nikt tutaj nie zachęca kogokolwiek do takiej postawy wręcz przeciwnie: działaj tak jakby wszystko od Ciebie zależało od Twojej pracy, ale pamiętaj jeżeli jednocześnie nie zrozumiesz, że wszystko pochodzi i zależy w pełni od jedynego Boga to ... pracujesz na próżno.

Właściwie to jak mam się modlić z Wami?

Módl się tak jak Ci to dyktuje serce, rozum i sumienie, ważne, aby z całego serca i codziennie zwracać się do jedynego Boga.

Dobra rada: stając na modlitwie wybacz każdemu, kto wobec Ciebie zawinił, a następnie uświadom sobie przed Kim stoisz i kim sam jesteś wobec Niego.

Czy to tylko dla chrześcijan?

Nie. Do tej modlitwy zaproszeni są wszyscy wierzący w jedynego, prawdziwego i żywego Boga, którym dobro Polski leży na sercu.

A jeżeli nie jestem człowiekiem wierzącym?

Jeżeli rzeczywiście chcesz poznać żywego Boga to wołaj do niego z całego serca „Boże jeżeli naprawdę jesteś, to daj mi wiarę w Ciebie, daj mi się poznać osobiście”. Jeżeli będziesz to robił wytrwale i szczerze, to prawdopodobnie nie będziesz musiał bardzo długo czekać na odpowiedź, której się nawet nie spodziewasz.

Co zrobić, jeżeli nie mam adresu e-mail, a chcę do Was dołączyć?

Albo poproś kogoś, kto korzysta z poczty elektronicznej, aby skorzystać z jego adresu przy rejestracji uczestnika (do 7 uczestników może korzystać z 1 adresu e-mail), albo niech ktoś założy Ci gdzieś darmowe konto pocztowe (może się jeszcze przydać).

Jeżeli nie jestem Polakiem, czy mogę?

Oczywiście, jeżeli z jakichkolwiek powodów chcesz modlić się o przemianę Polski serdecznie zapraszamy. Pewną niedogodnością może być sprawa wypowiedzi w języku innym niż polski. Jeżeli nie znasz polskiego to możesz pisać w języku angielskim lub rosyjskim, które są przez Polaków najpowszechniej znane.

Co, jeśli zapomniałam o tej modlitwie przez parę dni?

Nic – to się może zdarzyć. Jak zwykle w tego typu przypadkach trzeba stanąć przed sobą w prawdzie, uznać swoją słabość i postanowić dotrzymywać swojego zobowiązania w przyszłości.

Jeżeli jednak uznasz, że nie możesz lub nie chcesz trwale lub przez jakiś czas modlić się codziennie za Polskę to po prostu zaloguj się na swoje konto i odznacz okienko „Modlę się codziennie za Polskę”. Licznik modlących się zostanie pomniejszony o Ciebie do czasu ponownego zaznaczenia okienka.

Ważne, aby okienko to było zaznaczone tylko u tych, którzy faktycznie modlą się codziennie – lepsza najbrzydsza prawda , niż najpiękniejsze kłamstwo.

Czy mogę się całkowicie „wypisać”?

eżeli tak zechcesz to jest to możliwe. Trzeba się tylko zalogować na własne konto i nacisnąć przycisk „Usuń uczestnika”. Konto i wszystkie wpisy uczestnika przestaną być widoczne, a odpowiednie liczniki zostaną pomniejszone o 1.

Czy modlitwa może coś zmienić?

Nie, modlitwa nie może, ale Ten, do którego ją kierujemy, może dokładnie wszystko.

Co się stanie jak będzie nas bardzo wielu?

Nie wiemy co, ale jesteśmy przeświadczeni, że Bóg nie pozostanie obojętny na nasze wytrwałe wołanie i zrobi coś, czego my sami nie możemy zrobić, a modlący się o przemianę będą wiedzieli, że to Jego dzieło.

Czy w modlitwie ilość jest najważniejsza?

Nie, ale jeżeli jesteś matką lub ojcem to wiesz, że to ma znaczenie, czy o zrobienie ważnej dla Twoich dzieci rzeczy prosi Cię tylko jedno, czy zgodnie wiele z nich.

Uczestniczę już w konkretnym dziele „Modlitwy za Polskę”?

To bardzo dobrze. Konkretne inicjatywy (również w Internecie)są ważne.

Rolą tego miejsca jest tylko zjednoczyć (ponad wszelkimi podziałami) wszystkich, którzy modlą się w tej sprawie, osobiście do jedynego Boga.

Tak, abyśmy mogli widząc ilu nas jest aktualnie, zachęcać się wzajemnie.

Jeżeli modlisz się codziennie i osobiście to po prostu dopisz się również i tutaj!

Korzystanie z tej strony oznacza akceptację obowiązujących tutaj zasad