Modlić się o przemianę Polski?  Kto? Ja?

Tak, Ty!   To Twoje życie i Twoja odpowiedzialność!
To najlepsze, co możesz robić.
To najważniejsze, co jeszcze możemy!

Zamiast narzekać, dzielić, "walczyć", potępiać lub biernie czekać, zrób wreszcie coś KONKRETNEGO,
co faktycznie może odmienić życie Twoje, Twoich bliskich i całej Polski.
Czekasz na kolejny: rozbiór, okupację, PRL, czy coś w tym stylu?   A może "cały świat" czeka na Ciebie i drogich Ci ludzi?
Na co jeszcze czekasz?   Nic "nie możesz"?   Nie czekaj! Możesz! Zjednoczmy się!   Dołącz do nas i zacznij się modlić, tak na serio!


Co mnie to obchodzi?   Czy taka modlitwa coś zmieni?   Mam dosyć problemów, nie mam czasu na takie rzeczy?   Ja mam coś "deklarować", po co?
Internetowa akcja "nawiedzonych" dziwaków?   Czasami się modlę, czy to nie wystarczy?   A co ja mogę?   Polska, czyli co?   Kto ma w tym interes?

Prawdopodobnie stawiasz sobie podobne pytania skoro czytasz dalej.
Zanim uznasz, że to "nie ma sensu", przeczytaj i przemyśl!
Zanim pójdziesz tam gdzie zwykle i ... nadal będzie z Tobą i tym co wokół Ciebie (Polską), tak jak zwykle.

♦   Jeśli nie Bóg, to co nam pozostaje?
Nigdy nie wyjdziemy z naszej "niemocy", a stać nas będzie co najwyżej na "walkę" ... z drugim, może nawet bardziej zagubionym, człowiekiem.
Tylko Bóg może to zmienić, a modlitwa jest prostą i najskuteczniejszą drogą do tej przemiany. A może sami sobie wystarczymy >>>

♦   "Zasługujemy" na to co mamy od kilkuset lat.
Sami tego nie zmienimy na lepsze, ale gdyby przynajmniej jakaś mała część Polaków (np. 10-15%) potrafiła się zjednoczyć w tej modlitwie i rzeczywiście prosiła Go o przemianę, to moglibyśmy zobaczyć, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. Wierzysz w to? I co z tego wynika?
O gdyby naszą codziennością było ufne proszenie i szczere dziękowanie, to inaczej wyglądałoby nasze życie, to inaczej wyglądałaby Polska.

♦   To miejsce w sieci jest przeznaczone dla wszystkich, którzy są "po stronie" jedynego Boga.
To On Ciebie "związał" z Polską pośród innych "związanych" z nią ludzi, bez względu na to, czy mówisz o nim: Jahwe, Jehowa, Allah, czy jeszcze inaczej lub nawet nie próbujesz Go nazwać - Polska to nasza wspólna "droga" i wspólna odpowiedzialność.
Jeżeli pozostając sobą szanujesz naszą "różnorodność", wobec której sam Bóg nas stawia, to współtworzysz to dzieło poprzez swoją modlitwę, obecność, wypowiedź i komentarze oraz zachęcanie innych do wytrwałej modlitwy za Polskę >>>.

♦   To nie my cokolwiek dajemy Bogu, to On nam wszystko daje.
Nie mamy, żadnej innej dobrej i skutecznej "pomocy". Nikt inny, ani nie chce, ani nawet tak na prawdę, nie może nam pomóc, pomimo wszechobecnego krzyku swoich "heroldów" chcących sprawić inne wrażenie.

♦   Nie chce Ci się codziennie "wysilać" na wiarę - modlitwę - zaufanie Bogu,
To się nie dziwmy, że nie widzimy cudów w swoim życiu osobistym i społecznym. Może być inaczej, ale to Ty dzisiaj wybierasz.

♦   "Polskość" jest ważną częścią tego z czego wyrastasz i wynika to z zamysłu Stwórcy, nie Twojego wyboru.
Podobnie jak kolor twojej skóry, oczu czy liczba palców w ręce.   Owszem, On dał Ci też wolność ... i możesz to zmienić (np. obciąć sobie 3 palce w lewej ręce), ale czy napewno pomoże Ci to w rozwoju? Czy uczyni Cię szczęśliwszym? Bardziej "wyzwolonym"?
Jeżeli wyrosłeś z "polskości", a nie czujesz czym jest Polska, to nie rozumiesz ważnej części siebie (swojego "teraz", swojej natury)!   Nie masz i nigdy nie będziesz miał niczego lepszego dla siebie >>>

♦   Polska to coś więcej niż państwo, naród czy nawet dziedzictwo naszej kultury.
To sięga jeszcze dalej i głębiej ... aż do zamysłu Stwórcy!
Miało, ma i będzie miało ogromny i często nieuświadomiony wpływ na wczoraj, dziś i jutro Twoje i Twoich bliskich (nawet gdybyś zamieszkał w jakimś "lepszym miejscu na świecie"). Nie uciekaj przed tym co najbardziej Twoje i najlepsze dla Ciebie >>>

♦   Jeżeli nie modlisz się za Polskę, to tak naprawdę nic istotnego i dobrego dla niej nie robisz, ani nie zrobisz!
Nic lepszego nie wymyślisz. Możesz mieć "najlepsze intencje", pracować 20h na dobę, płacić podatki, budować szkoły, armie i przedsiębiorstwa, a może nawet organizować manifestacje, strajki i powstania ...
To mogą być naprawdę ważne rzeczy, ale ostatecznie i tak nie będzie z tego trwałego dobra dla Ciebie, ani tym bardziej dla Polski.

♦   Jeżeli znowu nie zjednoczymy się (przynajmiej na tej modlitwie) tylko będzimy walczyć o "swoje" lub ze sobą,
to również tym razem nie wykorzystamy szansy i będzie jak wiele razy w naszej historii ( ...jak przed szkodą ... i po wielu szkodach głupi).
A jest to osobista szansa i odpowiedzialność Twoja i moja.

♦   "Czasami" się modlisz?
Świetnie! Czasami jedz, czasami pij, czasami oddychaj ... i módl się "czasami", a skutek będzie ten sam - tyle, że niestety zawsze.

♦   Myślisz, że Ty to "nic nie możesz".
Jeżeli jednak myślisz, że Bóg czegoś nie może lub nie interesuje się Tobą, to faktycznie masz poważny problem w życiu . "Polska" w wielu wymiarach dotyczy Twojego "małego" codziennego życia - zatem nie tylko "możesz", ale nawet POWINIENEŚ coś robić! Przede wszystkim się modlić i zachęcać do tego innych.

♦   Ten serwis tworzymy my wszyscy, którzy się modlimy i tutaj jesteśmy.
Dlatego, nikt nie może go wykorzystać do jakichkolwiek swoich celów np.: politycznych, religijnych, biznesowych, osobistych, itp.
Nikogo (oprócz siebie samych :-)  ) tutaj nie reprezentujemy i nikt nie ma w tym, żadnego ukrytego "interesu". Zapraszamy wszystkich, którzy modlą się codziennie o przemianę Polski (zgodną z zamysłem Boga) - Dołączcie do nas i współtwórzmy ten serwis! Jednoczmy się jak tylko to możliwe!
On wie lepiej i chce naszego dobra >>>

♦   Nie dbaj o swój dom lub swoje ciało, a zobaczysz co się z nimi stanie.
Podobnie jest z Polską, "daj sobie z Tym spokój", a skutki nie "dadzą spokoju" Tobie i Twoim bliskim (i to czasmi "na pokolenia").

♦   Dążysz do szczęścia, to dołącz do nas
- nawet to, że robisz coś również dla innych pomoże Ci być szczęśliwszym, nie mówiąc już o doświadczeniu różnorodnych efektów tej modlitwy.

♦   Jeżeli "z braku czasu" nie będziesz dbał o "Polskę" (w tym szczególnie modlić się o przemianę),
to zapewne w przyszłości będziesz miał jeszcze mniej czasu i jeszcze więcej problemów, bo "SAMO", to się zmieni, ale raczej na gorsze.

♦   Po co mam się tutaj dopisywać?
1. Najpierw pomożesz samemu sobie - taka publiczna deklaracja (nawet anonimowa) pomoże Ci faktycznie modlić się codziennie za Polskę.
2. Pomożesz również innym - Twoja tutaj obecność zachęci wielu innych do podjęcia tej modlitwy.

♦   Pisząc swoją osobistą wypowiedź i komentarze do wypowiedzi uczestników dzielisz się cząstką siebie
i pomagasz innym (również "przypadkowym" internautom) w zastanowieniu się, czym jest dla nich Polska i modlitwa oraz zachęcasz ich do dołączenia do nas. Samo to ma już duże znaczenie, a przecież modląc się codziennie o przemianę i propagując ten serwis robisz jeszcze znacznie więcej dobra.

♦   Serwis ten nie jest żadną inicjatywą proponującą konkretne formy, czy cele modlitwy.
Jest tylko (chyba jedynym takim w sieci) "profesjonalnym" narzędziem internetowym mającym pomóc w budowaniu jedności (ponad podziałami) ludzi uczestniczących w konkretnych inicjatywach modlitewnych oraz modlących się o przemianę Polski indywidualnie.

♦   Jest dobrze! Po co jakaś "przemiana"?
Chyba trudno znaleźć dziedzinę, w której nie powinno i nie mogło by być lepiej - zatem przemiany są bardzo i pilnie potrzebne. Niestety, nie dotyczy to głównie gospodarki i finansów.
Jeżeli tego nie widzisz, to chyba żyjesz w jakimś "innym świecie" lub masz jakiś swój prywatny "interesik" w utrzymywaniu tego co jest. Jednak w obu przypadkach realne skutki tego co jest w taki lub inny sposób dotkną Ciebie lub Twoich bliskich. Parę przykładów jak "jest dobrze" dla "odrealnionych" >>>

♦   Jeżeli jeszcze nie modlisz się z nami za Polskę, to czy wiesz dlaczego?
Spróbuj pomyśleć. Kilka przykładów z życia >>>

.

..

Korzystanie z tej strony oznacza akceptację obowiązujących tutaj zasad