Po co te zasady?

Inicjatywa „ Modlitwa za Polskę” powstała po to , aby jednoczyć i zachęcać ludzi, którym bliskie jest dobro tego co Polskę stanowi, do codziennej , osobistej modlitwy do jedynego Boga o szybką przemianę zgodną z Jego zamysłem.

Dlatego warto określić zasady, które będą kształtowały naszą aktywność (przynajmniej) w tym miejscu, aby było ono rzeczywiście tym, czym ma być. Wprawdzie „przyzwoitym” ludziom nie są one do niczego potrzebne, ale patrząc na ogólny poziom internetowych wypowiedzi, to już lepiej nich będą :)

Jedyny Bóg chce naszego dobra i może zrobić cokolwiek postanowi

Wierzymy, że On nas stworzył i utrzymuje przy życiu dlatego, że nas chce i kocha takimi, jakimi jesteśmy.

Pomoże nam w każdym naszym dążeniu do prawdy, dobra i jedności. Gdyby tak nie było, to ta inicjatywa (i nie tylko) nie ma żadnego sensu.

Bóg jest najważniejszy i tylko On ma rację

Tylko Bóg zna prawdę w pełni, my ludzie poznajemy ją tylko w pewnych aspektach i to w sposób ułomny, zależnie od posiadanych możliwości, okoliczności, dojrzałości, wiedzy, itp. Dlatego tylko On wie naprawdę jak jest i tylko On ma „rację”.

Warto mieć tego świadomość, oceniając życie i poglądy innych ludzi – wtedy mamy szansę robić kolejne kroki w pełniejszym poznawaniu Prawdy. Nasze „racje” są zawsze małe, szczególnie, gdy niszczą innych ludzi lub nas samych.

Prawda nas wyzwala

Tylko prawda ma sens – wszystko, co jest poza nią, jest złudzeniem, a dla złudzeń nie warto marnować życia. Dlatego musimy o nią walczyć. Najpierw w swoim sercu i rozumie, potem w swoim życiu i na końcu w swoim otoczeniu i życiu społecznym. Im bardziej jest ona w nas, tym bardziej prawdziwi możemy być i tym bardziej czyni nas wolnymi. Najprostszą drogą poznawania prawdy w tym, co przekracza nasze zmysły jest poznawanie Boga samego.

To On jest źródłem wolności. Troszczmy się, aby Prawda świeciła w nas i nam coraz bardziej.

Możemy oceniać czyny, ale nie ludzi

Zło, ciemnotę, głupotę, itp. można, a czasami nawet trzeba rozpoznać i nazwać „po imieniu”.

Jednak dla własnego dobra warto „oderwać” te ocenę od konkretnego człowieka. Każdy z nas, póki żyje jest mieszaniną rzeczy pięknych i brzydkich, która nieustannie się staje, a powinna i może stawać się czymś coraz piękniejszym, nawet jeżeli w pewnych okolicznościach (jak nam się wydaje) zwyciężyła brzydota.

Zło zwyciężamy dobrem

Nie ma innej skuteczniejszej metody walki ze złem w nas i wokół nas. Całą broń potrzebną do tej walki mamy w sobie, choć opanowanie tej sztuki walki wcale nie jest proste i szybkie, a bez pomocy Mistrza, którym jest Bóg, raczej niemożliwe.

Uczymy się jedności i budujemy ją

Bóg prowadzi nas do jedności. Jedności człowieka w samym sobie, jedności w małżeństwie, rodzinie, społeczności, itd. Jedność upodabnia ludzi do Boga, a wszystko co ją niszczy prowadzi dokładnie w inna stronę.

Takimi bądźmy dla ludzi jakimi chcielibyśmy, aby oni byli dla nas

Warto się zastanowić jakimi chciałbym widzieć innych ludzi wobec siebie, a jeżeli już to potrafię określić, to postarać się być takim dla nich.

Bez agitacji i reklamy

Nie zajmujemy się tutaj robieniem jakiegokolwiek „biznesu”, czy to finansowego, czy religijnego czy politycznego. Jest to miejsce poświęcone budowaniu jedności w naszej modlitwie o przemianę Polski.

W Internecie jest niezliczona ilość miejsc przeznaczonych do robienia „tamtych rzeczy”, niech przynajmniej to zostanie od nich wolne.

Jeżeli już ktoś „musi” prezentować tutaj swoje poglądy (polityczne, religijne, itp.) to niech robi to w sposób niewymierzony przeciw komukolwiek, przemyślany i nie burzący naszej jedności w kwestii wspólnej modlitwy za Polskę.

Staramy się zrozumieć człowieka i jego opowieść

Nawet jeżeli (w swojej głupocie) czasami uważam, że „wiem lepiej” to dobrze jest wysilić się na zrozumienie drugiego człowieka i tego, co chce przekazać - na takiej postawie trudno stracić.

Przestrzegamy prawa

Korzystając z tego miejsca, staramy się przestrzegać obwiązującego w Polce prawa i zasad współżycia społecznego, o obrażaniu lub poniżaniu kogokolwiek nawet nie powinno być mowy.

Polska jest naszym domem i naszą matką

Większość z nas mieszka w Polsce, zatem jest Ona naszym wspólnym domem w sensie dosłownym, pozostali, albo w niej kiedyś mieszkali, albo jest dla nich ważna z innych powodów, tak czy owak łączy nas wszystkich troska o jej dobro.

Jest dla nas również jak matka i wiemy, co z tego wynika, gdziekolwiek byśmy nie byli i cokolwiek byśmy nie robili.

Regulamin serwisu i polityka prywatności

 • 1. Regulamin serwisu Modlitwa za Polskę (www.modlitwaza.pl) zwanego dalej Serwisem stanowią wcześniej opisane „Zasady” uzupełnione poniższymi zapisami. Użytkownik poprzez sam fakt korzystania z tego serwisu oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem (w tym „Zasadami”), akceptuje jego aktualne brzmienie i zobowiązuje się stosować do jego postanowień.
 • 2. Serwis ten nie reprezentuje żadnej organizacji, instytucji, firmy, kościoła , społeczności, itp. i nie ma żadnych celów politycznych, religijnych, społecznych, gospodarczych, charytatywnych itp. Jedynym celem jego istnienia jest zachęcanie i jednoczenie ludzi w modlitwie o przemianę Polski. Jest on inicjowany, współtworzony, utrzymywany i administrowany przez nieznaczące osoby prywatne pragnące zachować swoją anonimowość i nie czerpiące z tego żadnych materialnych korzyści.
 • 3. Uczestnicy współtworzący Serwis dokonują wpisów we własnym imieniu i na własną odpowiedzialność, zezwalając Serwisowi na dowolne nimi dysponowanie bez żadnych ograniczeń.
 • 4. Zawartość Serwisu i każdego jego elementu stanowi własność inicjatora Serwisu (#) i nie może być wykorzystywana przez kogokolwiek bez jego pisemnej zgody.
 • 5. W założeniu swoim Serwis jest „anonimowy”. Nie wymaga podawania żadnych danych osobowych i nie zachęca do ich podawania. Jeżeli uczestnik uzna, że chce upublicznić w Serwisie swoje własne dane osobowe, to może to uczynić na swoją wyłączną odpowiedzialność i zgodne z Regulaminem.
 • 6. Zabronione jest podawanie jakichkolwiek danych osobowych innych osób, nawet jeżeli są nieprawdziwe lub zawierają błędy oraz obmawianie lub oczernianie kogokolwiek.
 • 7. Serwis nie przekazuje komukolwiek jakichkolwiek danych o użytkownikach – za wyjątkiem sytuacji określonych przez przepisy polskiego prawa.
 • 8. Możliwe jest sporadyczne wysyłanie przez Serwis na podane adresy e-mail wiadomości związanych z celem jego działania.
 • 9. Inicjator, administratorzy i uczestnicy Serwisu pragną, aby wypełnił on swoje zadanie, jednak nikogo o niczym nie zapewniają, nie biorą żadnej odpowiedzialności wobec kogokolwiek za mogące wystąpić błędy i nieprawidłowości w jego działaniu, a nawet za to, że będzie kiedykolwiek dostępny w całości lub jakichkolwiek jego elementach dla kogokolwiek.
 • 10. Każdy wpis, komentarz, konto uczestnika, itp. może być przez administratora usunięte (np. w przypadku naruszenia Regulaminu) według jego uznania, nawet bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
 • 11. Serwis nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, szkody, itp. rzeczywiste lub domniemane, pośrednie lub bezpośrednie lub jakiekolwiek inne związane z jego działaniem, nieprawidłowym działaniem lub brakiem działania wobec kogokolwiek.
 • 12. Użytkownik może korzystać z Serwisu tylko w celach niekomercyjnych, za pomocą standardowej przeglądarki internetowej i zgodnie z jego przeznaczeniem - wszelkie inne formy wykorzystywania Serwisu i jego zawartości są zabronione.
 • 13. Kontakt z administratorem serwisu jest dostępny na każdej indywidualnej stronie uczestnika.
 • 14. Wszelkie postanowienia tego Regulaminu mogą być zmienione w dowolnym czasie, bez wcześniejszego powiadomienia i obowiązują od chwili opublikowania na stronie do czasu publikacji następnej wersji.

Korzystanie z tej strony oznacza akceptację obowiązujących tutaj zasad