Strona uczestnika: Gamio (Lp.10)

Imię Skąd Od Komentarzy własnych Komentarzy uczestników
Gamio Bielsko-Biała 2012.09.06 371 63

Wypowiedź

czy ważne jest by się modlić?

Ostatnio edytowana: 2012-10-16
Przypomina mi się scena z ewangelii, kiedy Jezus pyta niewidomego "co chcesz abym ci uczynił?". On odpowiada: 'Panie, abym przejrzał'. Czy Jezus nie widział, że jest niewidomy? Po co to pytanie? Przecież to oczywiste. Zastanów się chwilę nad tym. Co by było gdyby Jezus nie zadał tego pytania, tylko po prostu uzdrowił biedaka? Skutek ten sam - mamy człowieka, który nie widział i dzięki Jezusowi widzi. Ale nie do końca tak samo: Jezus pragnął porozmawiać o pragnieniach człowieka. Tego konkretnego. Rozmowa z Bogiem to modlitwa. Bóg chce modlitw bo chce przede wszystkim, by ludzie mieli z Nim relację. Dopiero dalej jest działanie Boże. Zastanów się czy o swoich pragnieniach rozmawiasz z sąsiadem lub kolegą z pracy, czy raczej o pogodzie. A o pragnieniach rozmawiasz z przyjacielem. Zobacz, że w dialogu Jezusa jest wolność (co chcesz). A jak to odnieść do Polaków i ojczyzny? Jezus pyta "Co chcecie abym wam Polakom uczynił?". Jaką mamy wtedy najczęściej propozycję odpowiedzi? Panie, aby X, Y lub Z nareszcie przejrzał (wersja w najlepszym przypadku).
Inicjatywa tej strony jest niezwykle cenna bo nie kieruje uwagi na nasze tysiąc koncepcji Polski, ale na szukanie pomocy u Boga. Bóg odpowie jeśli zamiast tysięcy koncepcji tysiące Polaków będą mieć jedną koncepcję - Panie działaj.
Zamknij [X]

Pozostało znaków: 1000

Komentarze:

Do powyższej wypowiedzi Własne

6 iza ( Lp.1 )
Poniższy komentarz był ostatnio edytowany: 2024-06-14

Myślę, że poruszyłeś w swojej wypowiedzi bardzo ważną dla Polaków kwestię - wolności. Kochamy wolność, ale zdarzało się w naszej historii i obecnie też, że opacznie rozumiemy jej znaczenie i utożsamiamy z samowolą. To, co ja wymyślę, to, co mnie się wydaje, moja racja,mój interes,moje....ja. A przecież wolność to m.in. umiejętność ograniczenia siebie po to, by realizować wyższe dobro. I właśnie o to nam chodzi, żeby, jak to ładnie zostało ujęte " zamiast tysięcy koncepcji, tysiące Polaków będą mieć jedną koncepcję - Panie działaj". Bo my już dostatecznie dużo błędów popełniliśmy.
Zgadzam się też, że jeśli człowiek się modli, to Pan Bóg działa w jego życiu i zmienia go. Wyobraźmy sobie te rzesze przemienionych ludzi w Polsce! To by dopiero był owoc! Niemożliwe? Wierzę, że jednak możliwe! Modlitwa ma moc!

Korzystanie z tej strony oznacza akceptację obowiązujących tutaj zasad